Produkt dnia
Kątnica W&H SYNEA FUSION WG-99 LT 1:5, ze światłem
Kątnica W&H SYNEA FUSION WG-99 LT 1:5, ze światłem
3 999,00 zł 3 702,78 zł
szt.
Kątnica W&H SYNEA FUSION WG-56 LT 1:1, ze światłem
Kątnica W&H SYNEA FUSION WG-56 LT 1:1, ze światłem
2 890,00 zł 2 675,93 zł
szt.
Assistina 301 plus + zestaw czyszczący + adapter MIDWEST
Assistina 301 plus + zestaw czyszczący + adapter MIDWEST
5 990,00 zł 5 546,30 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
INNI KUPILI RÓWNIEŻ
Autoklaw Melag 43B+ wolnostojący
Autoklaw Melag 43B+ wolnostojący
24 500,00 zł 22 685,19 zł
szt.
Autoklaw Melag 24B+ podłączenie wodociągowe
Autoklaw Melag 24B+ podłączenie wodociągowe
17 550,00 zł 16 250,00 zł
szt.
Kątnica chirurgiczna NSK X SG93L, ze światłem
Kątnica chirurgiczna NSK X SG93L, ze światłem
2 668,00 zł 2 470,37 zł
szt.
Autoklaw Runyes 17 L
Autoklaw Runyes 17 L
7 400,00 zł 6 851,85 zł
szt.
Autoklaw Yeson serii E 22L
Autoklaw Yeson serii E 22L
6 499,00 zł 6 017,59 zł
szt.
iCARE+C2 Urządzenie do konserwacji końcówek NSK
iCARE+C2 Urządzenie do konserwacji końcówek NSK
20 520,00 zł 19 000,00 zł
szt.
Autoklaw W&H  Lina  17 AWF USB
Autoklaw W&H Lina 17 AWF USB
15 900,00 zł 14 722,22 zł
szt.
Lampa przepływowa UV-C do 20m2
Lampa przepływowa UV-C do 20m2
1 330,00 zł 1 231,48 zł
kg

Autoklaw Melag 23 B+ wolnostojący

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 17 800,00 zł 17800.00
Cena netto: 16 481,48 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Profesjonalny autoklaw Melag to specjalistyczne urządzenie służące do sterylizowania narzędzi używanych w gabinetach stomatologicznych. Przyrząd ten służy obecnie dentystom w całej Polsce, a także jest popularny w Europie i na świecie. Obowiązujące w tak charakterystycznym miejscu pracy wymogi dotyczące higieny sprawiają, że autoklawy są koniecznym elementem wyposażenia. Interesującą propozycją dla dentystów jest sterylizator Melag, którego przystępna cena, wydajność oraz niezawodność potwierdziło już wielu stomatologów. Producent stawia wyjątkowy nacisk na najwyższą jakość swoich wyrobów, dlatego autoklaw Melag odznacza się niezwykłą wręcz dokładnością pracy. Każdy dostępny w sklepie LUBDENT autoklaw jest urządzeniem klasy B. To oznacza, że spełnia on wszystkie wymogi, jakie stawia się współczesnym maszynom tego typu. Takie autoklawy są najbardziej zaawansowane mechanicznie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z przedstawionym poniżej asortymentem. Zapewniamy, że oferowane przez nas autoklawy Melag spełnią wszystkie Państwa wymagania.

Autoklaw Melag 23 B+ wolnostojący

Vacuklav 23 B+ to sterylizator parowy klasy B PRO i należy do grupy urządzeń „stand-alone”. Został wyposażony w wbudowany zasobnik, opatentowany system chłodzenia powietrznego i sprawdzoną technologię pomp membranowych. Nie wymaga on praktycznie żadnych prac instalacyjnych i może być używany niezależnie od lokalizacji. Praca autoklawu Vacuklav 23 B+ w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Oznacza to, że do każdego cyklu sterylizacyjnego używana jest świeża woda destylowana. Autoklaw posiada dwa wbudowane zbiorniki. Jeden na wodę destylowaną, do sterylizacji, drugi na skropliny. Pojemność zbiornika na wodę czystą wynosi 5 litrów, co wystarcza na potrzeby 7 sterylizacji. Poziom wody w obu zbiornikach jest kontrolowany przez autoklaw, który sygnalizuje wyczerpanie się wody destylowanej oraz przepełnienie zbiornika skroplin. Opróżnianie zbiorników odbywa się za pomocą wężyka z szybko-złączką. Wężyk należy wcisnąć w gniazdo odpływowe u dołu autoklawu. Lewe służy do opróżniania zbiornika na skropliny, prawe natomiast opróżnia zbiornik wody czystej. Woda spływa grawitacyjnie do podstawionego naczynia.

Bezpieczeństwo. Program "test szczelności" (sprawdzenie szczelności systemu) oraz Bowie & Dick (test na przenikalność pary wodnej) pozwalają w każdej chwili w praktyce na sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. W odróżnieniu od testu biologicznego wynik otrzymuje się już po kilku minutach. Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą poręcznego uchwytu. Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko dzięki czemu jego obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Program szybki. Vacuklav 23 B+ posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów, np. końcówek stomatologicznych i turbin, z zastosowaniem próżni frakcyjnej w przeciągu 15 minut. Wybór jednego z 5 programów odbywa się przez naciśnięcie przycisku "Program". Poprzez wciśnięcie przycisku start rozpoczyna się całkowicie zautomatyzowane wykonanie pracy. Poprzez ponowne przyciśnięcie wykonywany program może zostać przerwany, np. aby skrócić suszenie. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak aby najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku.

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia. Dla autoklawów klasy B stawiane są najostrzejsze kryteria, wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową autoklaw Vacuklav 23 B+ spełnia wymogi przyszłej normy europejskiej.

Dokumentacja i kontrola procesów. Kontrola procesów sterylizacyjnych oraz dokumentacja są podstawą dopuszczenia instrumentów do zabiegu po przeprowadzonej sterylizacji. Vacuklav 23 B+ wyposażony jest w dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny umożliwiający wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o aktualnym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Autoklaw Vacuklav 23 B+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint, lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem oraz drukowaniem.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • stelaż do tacek

  • 3 aluminiowe, perforowane tace

  • uchwyt do tacek

  • rurka do spustu wody

  • kabel zasilający

  • instrukcja obsługi w języku polskim

WYPOSAŻENIE DODATKOWE (WYBIERZ)

Jeżeli zakres usług medycznych obejmuje chirurgię zabiegową (z perspektywą jej poszerzenia), zalecany jest wybór autoklawu klasy B. Autoklawy klasy B spełniają najostrzejsze wymogi dotyczące sterylizacji instrumentów klasy A i B określane przez normy europejskie EN-13060, DIN ISO 17664 oraz testu Helix określonego normą EN 867-5. W autoklawach klasy B proces sterylizacji poprzedzony jest próżnią frakcyjną, to znaczy, że w komorze wykonywana jest trzykrotnie głęboka próżnia na przemian z pulsacyjnym wtłaczaniem pary do komory. Następnie następuje wzrost ciśnienia i temperatury. Po osiągnięciu tych parametrów odbywa się proces sterylizacji. W takich warunkach penetracja pary, niezależnie od rodzaju wsadu, jest bardzo skuteczna, zapewniając 100% jałowości sterylizowanego wsadu. Po procesie sterylizacji uwalniane jest ciśnienie z komory i wykonywana jest próżnia z suszeniem termicznym w podciśnieniu. Po procesie suszenia następuje napowietrzanie komory przez filtr sterylny i wyrównanie ciśnienia w komorze z ciśnieniem atmosferycznym. Jest to równoznaczne z potwierdzeniem zakończenia pracy. W autoklawie klasy B nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o instrumentarium medyczne stosowane w medycynie. Proces sterylizacji w autoklawach klasy B jest krótszy niż w tego typu urządzeniach klasy S. Zatem i przepustowość tych autoklawów jest zdecydowanie większa niż w klasie S.

Autoklawy klasy Pro produkowane są zgodnie z następującymi normami:93/42/EWG - norma dotycząca urządzeń medycznych klasy 2A (europejskie wytyczne dotyczące urządzeń medycznych). 97/23/EWG - wytyczne dot. drukarek. EN 13060 - małe sterylizatory parowe. EN 61010-1-2 - przepisy dotyczące obsługi autoklawów medycznych. Wymagania bezpieczeństwa elektrycznych przyrządów pomiarowych, automatyki i urządzeń laboratoryjnych. EN 50081-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej. Wymagania ogólne dotyczące emisyjności.EN 50082-1 - norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Wymagania ogólne dotyczące odporności na zaburzenia i zakłócenia. EN ISO 9001:12.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania. EN ISO 13485/11.2000 - wyroby medyczne, systemy zarządzania jakością, wymagania dla celów przepisów prawnych.

EN 1717 - ochrona przed wtórnym zanieczyszczeniem wody w instalacjach wodociągowych.

Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę obejmującą autoklawy Melag. Z pewnością znajdziecie tutaj model dla siebie!

Autoklaw, także ten firmy Melag, przydaje się w codziennej pracy stomatologa. Dzięki niemu można czyścić wszystkie typy używanych urządzeń, nawet te o budowie kapilarnej. Proces polega na naprzemiennym występowaniu frakcjonowanej próżni oraz wstrzykiwaniu pary wodnej. Tak działający sterylizator umożliwia zupełne usunięcie powietrza z narzędzia, które aktualnie jest poddawane czyszczeniu. Aby podnieść bezpieczeństwo użytkowania autoklawu, jest on wyposażony w system zabezpieczający drzwiczki przed przypadkowym otwarciem. Marka Melag cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród stomatologów, dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu jej asortymentu do oferty sklepu LUBDENT. Na uznanie zasługuje przede wszystkim cena odpowiadająca możliwościom każdego gabinetu dentystycznego. Jednak nie tylko ona jest tutaj warta uwagi. Autoklawy Melag reprezentują też najwyższą jakość wykonania, co przekłada się na bezproblemową pracę, a także niezawodność i długi czas efektywnego użytkowania. Z ich pomocą można z sukcesem czyścić nawet zaawansowane narzędzia stomatologiczne, pozbywając się wszystkich drobnoustrojów, bakterii oraz wirusów. Profesjonalny autoklaw Melag sprawdzi się wszędzie tam, gdzie używanie jednorazowych jałowych produktów byłoby kłopotliwe i nieskuteczne. Jeśli zatem pragniecie Państwo zapewnić swoim pacjentom bezpieczeństwo i spokój podczas zabiegów, autoklaw Melag będzie idealnym wyborem. Zachęcamy Państwa do przejrzenia naszego asortymentu oraz do wybrania odpowiedniego modelu.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl